Dovolená na ostrově Madeira

Madeira je velmi rozmanitý ostrov v Atlantském oceánu kam moc Českých turistů na dovolenou nelétá. To je ale ovšem velká škoda. Ostrov si zaslouží Vaší pozornost a pokud jste ve fázi výběru letní dovolené u moře na letošní rok určitě na Madeiru nezapomeňte. Důvodů je hned několik.

Ostrov který je označován jako perla Atlantiku náleží Portugalsku. Je zde dostatek kvalitních pláží pro všechny návštěvníky. Většina z nich je přírodních. Jsou zde jen dvě velké upravené pláže se zlatavým pískem který ale není původem z tohoto ostrova. Hotely mají vysokou úroveň díky náročné klientele ze západní Evropy a Anglie. Vše je nachystáno pro Váš klidný a spokojený pobyt.

Už Vás láká strávit dovolenou na Madeiře? Na nabídku zájezdů se podívejte tady. Připravte se ale na to že all inclusive zájezdy na Madeiru nepatří k těm nejlevnějším. To je také důvod proč tam mnoho našich turistů nelétá. Ovšem ten kdo je ochotný si připlatit nebude litovat.

Kromě polehávání na pláži a slunění můžete čas na ostrově trávit aktivně. Zejména vycházky do přírody nadchnou i toho kdo na výšlapy není. Příroda je velmi rozmanitá se spoustou květů. Uvidíte nádherné scenérie a výhledy na otevřený Atlantik které budou rychle plnit karu Vašeho fotoaparátu.

Léto na Madeiře trvá od června a končí na přelomu září a srpna. Vzhledem k poloze ostrova v Atlantiku nečekejte žádné vysoké teploty. Málokdy je více jak 30 stupňů. To je velmi příjemné hlavně pro ty co nevyhledávají letní výhně. V zimě je teplota vzduchu kolem 18 stupňů. Teplota vody se v letních měsících pohybuje od 20 do 27 stupňů.

Ještě nevíte kam letos na dovolenou k moři a chcete poznat něco nového než je dovolená u Středozemního moře nebo Rudého moře? Vydejte se na Madeiru a nebudete litovat.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.