Diváci Viasat Nature mohou sledovat Sirotčinec pro nosorožce

Kanál Viasat Nature uvede další zajímavý seriál z přírody, tentokrát poměrně úzce zaměřený se všeříkajícím názvem – Sirotčinec pro nosorožce.

Nosorožčí mláďata jsou často nečekanými vedlejšími oběťmi pytláků, kteří si za svůj „zdroj obživy“ zvolili vraždění jejich matek. Byť se národní vlády zúčastněných zemí i mezinárodní organizace snaží těmto nelidským počinům zabránit, nedaří se jim to tak, jak by si představovaly.

Pořad uváděný na Viasat Nature se zabývá tím, co se s malými „nosorožčaty“ stane poté, co je jejich matka surově zavražděna. Ty, které mají smůlu, zemřou steskem nebo hlady. Ostatní se podaří zachránit – tady nastupuje „nosorožčí matka“ Karen Trendler se svým týmem, kteří nosorožčím sirotkům pomáhají a vychovávají je do té doby, než jsou schopni návratu do volné přírody. Tým operuje především na území Jihoafrické republiky, kde jsou útoky pytláků na nosorožce velmi časté – a ceny rohoviny bohužel pořád velmi vysoké.

Sirotčinec zahrnuje třeba čtyři místnosti pro speciální péči či jednotku intenzivní péče. K dispozici má také vrtulník pro rychlé zásahy u případů pytláctví. Jedině rychlým zásahem se totiž může podařit udržet populaci ohrožených nosorožců ve volné přírodě.

Seriál Sirotčinec pro nosorožce můžete vidět na kanálu Viasat Nature každou středu mezi 25. březnem a 29. dubnem od 18:10.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.