Jaké materiály se používají v 3D tiskárně?

3D tiskárna je unikátní zařízení, které je schopné zhotovovat plastové, kovové nebo i dřevěné výrobky. Ne každá tiskárna však pracuje se všemi materiály. Obecně jsou nejrozšířenější tiskárny pracující s různými plastovými materiály, jelikož z plastu je možné vyrobit téměř cokoliv. Takové výrobky jsou pak dostatečně odolné a je po nich i největší poptávka.

Jestliže si chcete pořídit 3D tiskárnu, určitě se zamyslete nad tím, jaké používá materiály a zda je tyto materiály možné snadno sehnat. Pokud si pořídíte 3D tiskárnu, která bude sice levná, nebude však pracovat s běžně dostupnými materiály, tak se vaše investice jistě prodraží. Materiály pro 3D tisk se navíc stále zavádějí nové a nové. Ujistěte se tedy, že vaše tiskárna má možnost aktualizace.

Z běžně používaných materiálů je nejznámější ABS plast, který je velmi odolný proti nízkým teplotám a mechanickému poškození, dalším materiálem je PLA plast z obnovitelných zdrojů a posledním, který si zmíníme, pak TPE, který vyniká svou měkkostí a pružností. Více informací o materiálech v 3D tisku najdete na webu www.3D-figurky.cz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Portály se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.