TP-Link má v portfoliu nový všestranný gigabitový router

Společnost TP-Link přichází na český trh se všestranným gigabitovým routerem s označením N600 (TD-W8980B), kombinovaným s ADSL2+ modemem.

U bezdrátového připojení umí směrovač dosahovat rychlostí přenosu až do výše 600 Mbit/s. Zařízení nabízí v jednom balení funkce bezdrátového přístupového bodu, ADSL2+ modemu, tiskového serveru (v případě připojení tiskárny), FTP serveru (v případě připojení externího úložiště) a NAT firewallu.

I když směrovač pracuje ve starším standardu 802.1+n, je stále schopen paralelního fungování ve dvou frekvenčních pásmech. Zatímco pásmo 2,4 GHz lze využít pro běžné využití – například surfování na webu či psaní e-mailů – pásmo 5 GHz se hodí pro náročnější aktivity typu hraní online her nebo streamování videa ve vyšším rozlišení. Stačí-li vám z nějakého důvodu pevné připojení, můžete využít čtyř dostupných LAN portů a tlačítka, kterým lze deaktivovat vysílání Wi-Fi.

Správci domácí či kancelářské sítě uvítají rozšířené možnosti pro správu, zejména pokud jde o možnost přidělování priority připojeným zařízením. Bezpečnost je pak řešena šifrováním WPA-PSK/WPA-PSK2. Wi-Fi síť je pak možné jednoduše a bezpečně nastavit stiskem tlačítka WPS.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.