Wi-Fi router od TP-Linku s podporou tří pásem

TP-Link uvádí ve svém portfoliu nový superrychlý Wi-Fi router pro domácnosti Archer C5400, který podporuje maximální přenosovou rychlost dat až do 5,4 Gbit/s.

Taková rychlost se hodí například pro multiplayerové on-line hry nebo pro streamování videa v rozlišení Ultra HD (4K). Výrobce u routeru Archer C5400 počítal také s velkým počtem připojených zařízení v rámci domácnosti a klade tedy důraz na stabilitu připojení. Ta je zajištěna mimo jiné také využitím dvoujádrového procesoru taktovaného na 1,4 GHz, jenž je doplněn trojicí koprocesorů.

Kvalitu signálu zajišťuje hned osm externích antén podporujících technologii tvarování paprsku (beamforming) pro ještě efektivnější využití dostupné kapacity. Výše uvedené rychlosti je dosaženo podporou tří pásem, a to jednoho na frekvenci 2,4 GHz s maximální rychlostí 1 000 Mbit/s; a dále dvou na frekvenci 5 GHz s rychlostí do 2 164 Mbit/s. Jednotlivá pásma mohou být vyhrazena pro jeden specifický úkol.

Samozřejmostí u tohoto high-endového směrovače je podpora nejnovějších technologií, jako například MU-MIMO, Smart Connect, 4-Stream či NitroQAM. U těch výrobce uvádí, že díky nim dosahuje router několikanásobně vyššího výkonu v porovnání s klasickými routery ve standardu AC.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.