Apacer ukázal nové PATA SSD disky s funkcemi chránícími data

Společnost Apacer, která se zaměřuje na výrobu paměťových zařízení, představuje i na našem trhu dvojici nových PATA SSD disků.

SSD disky jsou zpravidla vyráběny se sběrnicí SATA. Apacer si je však vědom toho, že většina průmyslových počítačů dosud pro komunikaci s úložištěm používá PATA (IDE) sběrnici, a proto nabízí alternativu i v této oblasti. Je to i z důvodu, že na této sběrnici jsme svědky časté poruchovosti starších zařízení.

Apacer tedy přišel s PATA SSD disky, kterými reaguje na poptávku. Tyto disky navíc přinášejí něco navíc – bezpečnostní funkce Full Erase, Destroy a Virtual Write. Funkce Full Erase kompletní smazání všech dat, a to jak v oddíle uživatelských dat User Block, tak v oddíle dat k zajištění parity Free Block. Druhá z funkcí je schopna, jak již její název napovídá, zcela zničit data také ze systémových bloků.

Technologie Virtual Write zase spočívá ve virtualizaci zápisu. Uživatel si může vybrat, zda chce, aby jeho data byla zapsána na disk, případně do dočasné oblasti. Ve druhém případě jsou data uložena nezávisle na systému a v případě, že se vám něco nezdá, stačí počítač restartovat a dočasná data se smažou.

Disk si můžete zakoupit ve dvou provedeních – buďto v podobě modelu označeného AFD 257, což je 2,5“ SSD disk se 44pinovým konektorem, nebo jako model AFD 187, což je disk o velikosti 1,8 palce se 40pinovým konektorem.

SSD disky AFD jsou v prodeji do velikosti 256 GB. K podporovaným technologiím patří kromě zvýšených i PIO Mode 4, MWDMA Mode 2 a Ultra DMA-6. Při koupi zařízení je možný výběr mezi stabilnějším SLC či levnějším MLC čipem.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.