Kované nože Solingen

Solingen jen město v Německu. Konkrétně v Severní Porýní-Vestfálsko. Toto město se proslavilo výrobou nožů a nůžek. Mezi jedny z nejlepších výrobců zde patří značka Wüsthof Dreizackwerk Solingen, která dodává jedny z nejkvalitnějších nožů do celého světa. Tato firma byla založena v roce 1814 a velice brzo se jejich nože proslavily.

Kované nože od společnosti Wüsthof Dreizackwerk Solingen jsou vyrobeny pouze z jednoho kusu kvalitní Chrom-Molybdenové oceli. Poměr Chromu a Molybdenu je vyvážen tak, aby oba prvky byly v ideální rovnováze pro svůj účel. Chrom dodá oceli svou tvrdost, je totiž nejtvrdším elementárním kovem. Molybden přidá oceli na tvrdosti ještě více, navíc neuvěřitelně zvýší odolnost proti mechanickému opotřebování a nedovolí korozi. Ostatně využívá se například při úpravě oceli do reaktorů, anebo výrobu petrochemických katalyzátorů. Patří také mezi poměrně vzácné prvky. Není se tak čemu divit, že pravé kované nože nepatří mezi nejlevnější. Na druhou stranu je ocel využívaná společností Wüsthof Dreizackwerk Solingen k výrobě kovaných nožů jedna z nejlepších na světě.

Na trhu se nachází velké množství napodobenin. Proto pokud chcete koupit pravé a nefalšované nože od společnosti Wüsthof Dreizackwerk Solingen musíte zamířit na stránky jednoho z jejich přímých distributorů v ČR. Na tržnici totiž rozhodně nekoupíte kovaný nůž který vydrží i několik generací.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.