Výhody a nevýhody studia MBA

MBA bývá častokrát považovaný za skvělý nástroj, který může posunout kohokoliv v jeho životě do nových výšin. Studenti kurzů MBA ví, že vývoj jejich znalostní základny jim pomůže chopit se možností, pro které by pak museli dlouho čekat.

Věří také, že postup v životě, jenž vzdělání MBA přináší, zdůvodní těžkou dřinu, nekonečné dny a stohy přečtených skript a dokončených problémů. Ve naprosté většině případů je tomu opravdu tak. MBA se jistě liší od škol, jenž mnoho z nás dosud získala, ať už se to týče předmětů, druhu výuky, vzájemné návaznosti kurzů také konečného cíle vzdělání. Hodně z nás je zaměstnáno v oboru, který nemá téměř nic společného s jejich původním zaměřením vyučování na univerzitě. Nebo se titul, který získali, využije na některé druhy jejich byznysu, ale ne pro všechny.

Kariérní postup bývá pro studenty postupem z jednoho zaměstnání do druhého, kde soupeří s nepočítaně podobnými se obdobnou kvalifikací a zázemím. MBA člověku umožňuje posunout se do jiné uroveň práce a pracovních příležitostí. Pomůže absolventovi excelovat nad ostatními a to způsobem, kterého si mnohé podniky všimnou. Může se to popsat tak, že většina lidí nebo firem si může být vědoma, že vzdělání MBA znamená, že jeho držitel má minimálně pokročilé povědomí o financování, účetnictví, personalistice, marketing, řízení rizik, strategii, řízení výrobního řetězce, převodech a mnoho dalšího. A že titul MBA ihned vykazuje o člověku mnohem více než jeho dosažené tituly ze studií ,nebo jakýkoliv jiný vysokoškolský titul. Je-li MBA titul rovněž z kvalitní, akreditované univerzity, o to lépe, jelikož obdobný původ vzdělání lze očekávat rovněž u absolventa samotného. Z tohoto je zřejmé, že ne jakýkoliv MBA program se využije pro každého. MBA programy bývají postavené na standardním základu výuky či předmětů, přesto však existuje mnoho způsobů, kterak se od sebe mohou programy odlišovat a vyzdvihnout své vlastní výhody. Univerzita může na fakultě například zaměstnat několik hvězdných jmen z oboru marketing, což může znamenat, že je výhodné zvážit její nabídku MBA zrovna pro tuto oblast. Pro budoucí studující je důležité, aby si pro svou osobu či svou situaci vybrali dobrý program – takový, jenž pro ně je kvalitní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Vzdělání. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.