Jak si připravit dobrou kávu?

Bohužel pro velkou část českých domácností splňuje představu odpolední domácí kávy typický český „turek“. Ten je však jedním z nejhorších způsobů, jak si kávu doma připravit. Statečně mu konkuruje i taková odpornost, jako je instantní káva, která má rovněž velké zastoupení. Podívejme se proto raději na jiné možnosti přípravy domácí kávy.

Espresso – tlakem za intenzivní chutí

Spousta lidí, kteří by si chtěli dopřát lepší kávový zážitek, než jsme shora předestřeli, myslí zpravidla na domácí espresso, neboť právě je znají ze své oblíbené kavárny. Bohužel investice do kvalitního přístroje není malá. Opravdu kvalitní stroj většinou nekoupíte pod 10 tisíc korun. Levnější přístroje bohužel skvělé espresso většinou nevykouzlí. Čest výjimkám. Cestou do pekel jsou rovněž kapslové kávovary, které jsou nejen značně neekologické (fůra odpadu), ale neumožní vám koupit si kávu podle vlastního výběru.

French press do každé rodiny

Existuje přitom velmi jednoduchý a levný způsob, jak si připravit skvělou a jemnou domácí kávu. Je jím stále populárnější french press. Jde o opravdu jednoduchého pomocníka za pár stovek, který umí vykouzlit opravdu lahodnou a voňavou kávu. Příprava kávy je v něm trochu složitější (viz Jak připravit kávu ve french pressu?), ovšem snaha se vyplatí. Pro kávové gurmány je taková příprava i pití kávy naprostým požitkem.

Experimentujte

U obyčejné kávy však nemusíte skončit. Svět kávy je totiž plný i další kávových nápojů. Za zmínku stojí například irská káva, do které se přidává whisky. Velmi oblíbená je rovněž vídeňská a alžírská káva. Jak je vidět, svět kávy umí být velmi pestrý, a proto odhoďte rutinu, instantní patoky a české „turky“ a raději si dopřejte opravdovou kávu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada, Komerční články, Zábava a volný čas, Zdraví a krása se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.