TP-Link má v portfoliu router s ovládáním přes mobil

Společnost TP-Link uvádí na českém trhu router Archer C1200 s podporou standardu 802.11ac a možností ovládání smartphonem.

Novinka zvládá přenášet data kombinovanou rychlostí (ve dvou frekvenčních pásmech) až 1,2 Gbit/s. Z toho 867 Mbit/s v pásmu 5 GHz a 300 Mbit/s v pásmu 2,4 GHz. Jde o rychlost dostatečnou pro datově náročnější aktivity, jako je streamování videa, ale i pro multitasking, tedy více online operací najednou.

Kromě Wi-Fi lze prostřednictvím routeru TP-Link Archer C1200 připojit do sítě i kabelem, a to s využitím jednoho WAN portu a čtyř LAN portů. Pokud jde o konektivitu, je dále k dispozici USB port pro připojení sdílené tiskárny nebo diskového úložiště či jiného kompatibilního zařízení. K připojenému NAS serveru lze přistupovat i dálkově s využitím FTP.

Kromě klasického ovládání přes webové rozhraní je alternativou i možnost ovládání přes mobilní telefon, a to prostřednictvím aplikace Tether, určené pro operační systémy Android a iOS. Cena ani dostupnost zařízení TP-Link Archer C1200 na českém trhu prozatím nebyla oznámena.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.