Další novinka z dílny TP-Linku: router Archer C58

Výrobce síťových zařízení TP-Link uvádí na trh novinku v podobě dvoupásmového gigabitového routeru Archer C58, který je určen pro využití v domácí síti.

Zařízení nabízí ve dvou pásmech maximální přenosovou rychlost 1 350 Mbit/s, a to díky podpoře standardu 802.11ac (zpětná kompatibilita je samozřejmostí). Na pásmo 2,4 GHz pro méně náročné úlohy z této rychlosti připadá až 450 Mbit/s, pro méně zatížené pásmo pro náročnější aktivity typu hraní online her nebo streamování videa je pak určen ten zbytek.

Stabilní pokrytí zajišťuje trojice externích všesměrových antén. K dalším specifikacím se řadí podpora mobilní aplikace Tether, s jejíž pomocí lze router ovládat a nastavovat. K dispozici je pro operační systémy Android a iOS. Kromě standardních funkcí, jako je změna jména a hesla, lze v aplikaci nastavovat prvky rodičovské ochrany, pravidla pro sdílení multimédií, přidělování uživatelských oprávnění a další funkcionality.

Kromě výše zmíněné rodičovské ochrany je k dispozici i jiná pokročilá funkce – možnost nastavení samostatné sítě pro hosty, kteří tak ve vaší domácnosti získají přístup k internetu, ale nikoliv k dalším zařízením v rámci domácí sítě.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.