Novinky z dílny TP-Linku na veletrhu CES 2017

TP-Link uvedl na veletrhu spotřební elektroniky CES 2017 v Las Vegas celou řadu novinek ze své tradiční oblasti síťových zařízení.

Hlavním tahákem stánku společnosti byly zejména routery Deco M5, z toho jeden ve verzi M5 Plus s podporou technologie Powerline pro přenos dat přes rozvody elektrické energie. To se hodí zejména tehdy, když z jakéhokoliv důvodu potřebujete pevné připojení pro nějaké zařízení. Obě zařízení zároveň nabízejí podporu bezdrátové technologie Wi-Fi typu mesh, díky které umějí signálem pokrýt i odlehlejší oblasti domácnosti nebo kanceláře.

Výše uvedené routery jsou vybaveny pokročilými Wi-Fi technologiemi od americké firmy Qualcomm, která vyrábí čipsety pro smartphony a brzy i třeba ARM počítače s Windows.

Kromě toho TP-Link představil gigabitový router AC2300, jenž nabízí podporu technologie MU-MIMO a díky tomu se k němu můžete připojit více koncovými zařízeními plnou rychlostí. Díky tomu lze třeba na počítači hrát on-line hru a současně na tabletu nebo TV sledovat streamované video.

Poslední novinkou je gigabitový Wi-Fi opakovač neboli extender neboli repeater s modelovým označením RE650 AC2600, jenž je kompatibilní s veškerými routery, AP (přístupovými body) a modemy a rozšiřuje dosah Wi-Fi do odlehlejších zákoutí domu nebo bytu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.