Je libo městský byt? Tak milý zájemce hledej…

Taky jste někdy pátrali po možnostech jak si pronajmout nebo koupit byt ve vlastnictví města? Sehnat informace o záměru vaší obce uskutečnit podobný obchod nemusí být vůbec jednoduché. Alespoň v Ostravě to tak chodí.

Dá se předpokládat, že ani ostatní města nebudou výjimkou. Ouřady nic nenutí vytvářet speciální webové aplikace s nabídkou nemovitostí k prodeji či pronájmu nemovitostí v jejich vlastnictví. Touhu zjednodušit občanům přístup k informacím lze předpokládat jen stěží. Nezbývá než se spolehnout na úřední desky, kde tyto záměry město zveřejnit musí.

Ostravský magistrát, potažmo úřady městských obvodů, nijak nevybočují z předpokládaného mustru – občane najdi si sám. Informace o záměrech na prodej či pronájem nemovitostí ve vlastnictví konkrétních městských obvodů najde koupě či pronájmu chtivý občan maximálně pečlivě uschované v .pdf nebo .doc souborech na úředních deskách ostravských městkých obvodů.

Seznam úředních desek ostravských obvodů samozřejmě také oficiálně neexistuje, a tak je nutné se k nim složitě proklikat přes stránky ostravského magistrátu. Na nich najdete odkazy na jednotlivé obvody a na jejich stránkách pak snad i hledané záměry o prodeji a pronájmech. Shromáždit potřebné informace tak může zabrat i hodiny práce.

Bohužel tam, kde není zákonem daná povinnost, udělá úředník nad rámec svých povinností něco jen stěží. Pro zájemce o městský byt je to smutný fakt. Neoficiálně stvořený seznam odkazů na úřední desky městských obvodů v ostravě si můžete prohlédnout zde. Snad vám ulehčí práci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Odborné blogy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.