Samolepky na stěnu jako jednoduchá dekorace

Obrazy a fotografie v rámech se najdou skoro v každém bytě, a to proto, že lidí mají rádi umění či své vzpomínky. Ale na to nemít stěny holé, máme dnes i jiné možnosti, a to jsou samolepky na stěnu.

Samolepky na stěnu jsou stále populárnější

Nejde samozřejmě o žádnou novinkou, ale až v posledních letech se samolepky staly novým trendem. A hodí se opravdu kamkoli, nejen do bytů, ale i kanceláří, společenských prostor atd. Oproti obrazům a fotografiím přinášejí samolepky na stěnu některé výhody, hlavně nejsou tak finančně náročné, ale mohou vyzdobit prostory u těch lidí, kteří nemají rádi kolem sebe ustálenou tradici, ale spíš něco originálního, avangardu.

Tisíce různých motivů

Titulek články jako by evokoval to, že samolepka je jen jednoduchá, ale není tomu tak zcela. Jednoduché je skutečně si ji pořídit a instalovat, těžké je však si vybrat tu správnou!  Samolepky se totiž vyrábějí v mnoha druzích i z nejednoho materiálu a samozřejmě ve velké škále barevností. Dnes dokonce některé firmy nabízejí i výrobu dle vlastního návrhu, ale i v nabízených je takový výběr, že oči přechází.

Volte ty vyrobené z odolné vinylové fólie

Nejčastější materiál na samolepky je vinyl. Ten má výhodu, že je odolný proti teplu, nepodléhá stárnutí a drží si původní barvu. Jsou vhodné jak do interiérů, tak i do exteriérů. Z dalších materiálů a druhů si lze vybrat ze samolepek papírových nebo oboustranných samolepek.

Většina samolepek pro domácnost se vyráběna pomocí sítotiskové technologie, kdy jde o přímý tisk ze šablony. Ta je tvořena jemnou síťkou, přes kterou se v daném dekoru vytlačuje barva přímo na podkladový materiál. Protože výroba takové šablony je náročná, hodí se spíše pro větší a velké série. Při kusové výrobě se setkáme spíše tím, že se samolepka „vyseká“ na řezacích plotrech. Tato technologie má zase výhodu, že lze snadno uzpůsobit na přání zákazníka již od jednoho kusu! Tím pádem můžete mít doma zcela unikátní dekoraci do bytu.

Samolepkou můžeme doplnit prázdný prostor, ale i vyzdobit hlavní stěnu v místnosti, mohou být malé ale i několikametrové.

Kam lze samolepku nalepit?

Povrch pod samolepku by měl být rovný a čistý, například mastnota by mohla způsobit pozdější samovolné sloupávání. Pokud je samolepka velká, chtělo by to pomoc od přítele, ale některé firmy dodávají samolepky na foliích, se kterými můžeme snadno velký formát na stěnu nalepit. Jak je snadné samolepku instalovat, tak ji jde i lehce odstranit, ale chce to, zejména po delším čase, velkou opatrnost, abychom se samolepkou nestrhali i omítku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.