Recenze na pásové pily

Pásové pily jsou čím dál oblíbenější. Může za to jejich snadné ovládání a cenová dostupnost. Pásové pily dnes najdou uplatnění nejenom u velkých firem a živnostníků, ale i u kutilů.

Tyto stroje si poradí s každým tvrdým materiálem (kov, plast, dřevo). Nejvíce jsou žádané pásové pily a pilové pásy na kov, protože jejich práce je jen velmi těžko nahraditelná, ovšem to platí například i pro dřevo. Preciznost řezu je vždy na prvním místě a žádný jiný stroj v dané cenové relaci nemůže pásové pile konkurovat.

Pásové pily dělíme do těchto kategorií: ruční, gravitační, poloautomatické, automatické a kotoučové. Ruční pásové pily jsou cenové velmi dostupné, vhodné jsou pro živnostníky a kutily. Jak již název napovídá, řez provádíte ručně. Tento druh pil je relativně malý a do určité míry mobilní. Gravitační pásové pily nabízejí posuv do řezu vlastní vahou ramene. Tento úkon je možné regulovat škrtícím ventilem olejového tlumiče. Rameno je nutné zvedat ručně. Poloautomatické pásové pily jsou vhodné především pro firmy. Nutné je pouze správné podání materiálu. Tím se také liší od automatické pásové pily, kde je i tento úkon řízen strojem. Posledním druhem jsou kotoučové pásové pily na kov. Využívány jsou především specialisty při práci s hliníkem.

Ověřenou značkou pásových pil je Bomar. Firma s dlouholetou tradicí a mnoha spokojenými zákazníky nejenom v České republice vám nabízí preciznost, kterou jen tak nenajdete. Spolehněte se na profesionály, s pásovou pilou Bomar bude přesný a čistý řez vždy zaručen.

Pilové pásy

Základním komponentem každé pásové pily je pilový pás. Kvalitní pásová pila potřebuje odpovídající pilové pásy. S výběrem vám pomůže prodejce, který s vámi probere váš záměr. Pilových pásů je mnoho a jako laik se v nich nemusíte vyznat. Nechte si proto poradit a myslete na to, že i dražší pilový pás může v konečném výsledku vyjít levněji, případně vám zaručí snazší a kvalitnější řezy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.