Ostropestřec mariánský pomáhá na jaterní potíže

Znáte už ostropestřec mariánský? Jedná se o užitečnou bylinku, která vyniká svými blahodárnými účinky na náš organismus. Ostropestřec má široké možnosti využití, dá se užívat vnitřně i zevně. Ideální je jako podpůrný prostředek při různých jaterních onemocněních, mezi něž patří třeba mononukleóza nebo žloutenka. Na pohled vypadá trochu jako bodlák. Běžně v přírodě se však u nás nevyskytuje.

Dokáže odbourávat následky chemoterapií, ovlivňuje pozitivně žlučník nebo zlepšuje stavy při depresích a při bolestech hlavy. Potlačuje projevy alergií, pomáhá na nízký tlak nebo na různé kožní problémy. I alergie jsou během léta zcela běžné a ostropestřec mariánský je tak přírodním řešením, které vám od nich může pomoci. Vyzkoušejte ho a určitě nebudete litovat. Doporučujeme ho užívat alespoň pár týdnů. Chvíli totiž trvá, než se dostaví výsledky.

Informace o tomto zázračném bodláku najdete na webových stránkách www.ostropestrec-mariansky.info. Najdete zde i tipy na konkrétní produkty z ostropestřce. Využívá se pouze jeho plod, z jehož semen si doma můžete připravit třeba čaj. Vyhledávaný je také olej z ostropestřce nebo tinktura plná užitečných látek.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.