Proč outsourcing vítězí nad hledáním vlastních IT zaměstnanců?

Jestliže je dnešní doba v oblasti firemního IT něčím typická, je to hromadný přechod z konceptu zaměstnávání vlastních IT odborníků k outsourcingu IT u specializovaných firem. Důvodů je několik a nejsou jen na straně firem poptávajících outsourcing IT, ale i na straně mladých IT specialistů.

Z pohledu IT specialisty – lepší pracovat pro poskytovatele outsourcingu

Pokud se chce čerstvý absolvent, ale i IT specialista s roky praxe udržovat stále na špičce ve svém oboru, jednodušší je to v rámci větší firmy poskytující outsourcing IT, než jako samostatný pracovník v rámci jiné firmy. Důvod je nasnadě – kontakt s dalšími IT specialisty a spolupráce na různých úkolech, stejně tak jako tlak na modernizaci procesů a nabídky služeb ze strany poskytovatelů outsourcingu IT. Prostředí specializovaných firem je pro IT specialisty dynamičtější a umožňuje jim i lepší profesní postup.

Z pohledu firem poptávajících outsourcing IT

Provoz IT zařízení a aplikací představuje pro firmy nemalé částky, zejména pak na výplatách IT pracovníků. V rozpočtu musí být ale vyhrazen i díl pravidelně investovaný do obnovy zařízení, školení zaměstnanců a rozvoje systému podle trendů v oboru tak, aby firma jako celek zůstala konkurenceschopná.

Možnost nechat všechny tyto starosti na někoho jiného a navíc ještě ušetřit na výplatách, je spojený s outsourcingem IT. Pokud se o hardware, chod a aktualizaci aplikací stará specializovaná firma, odpadne investorovi nemalá část agendy, o úspoře peněz ani nemluvě.

Cloudové Office 365

Cloudová verze Office 365 nezahrnuje jen obvyklé nástroje Office pro kancelářskou práci, jako jsou Word, Excel nebo PowerPoint, ale i Exchange, Lync a řadu dalších vychytávek. Koncepcí cloudové služby Office 365 není jen zpřístupnění jednotlivých nástrojů prostřednictvím webového rozhraní, ale hlavně obrovské možnosti sdílení pracovních dokumentů v reálném čase, a to klidně i přes oceán. Vznikají tak pracovní týmy nad shodnými dokumenty, a to mezi lidmi, kteří se třeba osobně nemusí nikdy potkat.

Cloud computing a jeho síla

Cloud patří k poněkud nadužívaným slovům dneška, ale řada lidí netuší, že už s ním dávno pracuje. Pokud používáte například Dropbox nebo sdílené soubory na Google Drive, pracujete v cloudu. Cloud computing má následně na to řadu dalších výhod. Jedná se zejména o

  • Uživatelé nejsou limitováni znalostmi SW nebo HW a mohou cloudové aplikace využívat i bez problematické instalace.
  • Díky přístupnosti souborů z více počítačů v aktuální verzi a sdílení mezi více spolupracujícími lidmi odpadá mailové rozesílání změn a více aktuálních verzí od různých pracovníků
  • Bezpečnost dat zaručena masivním cloudovým řešením, nezávislá na stabilitě a životnosti uživatelova počítače nebo uložiště dat
  • Obrovské rezervy v úložném prostoru a výkonu cloudových počítačů zajistí nejen nepřetržitou dostupnost, ale i velice rychlý provoz.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.