Vybudujte si ideální zahradu

Dopřejte si krásnou zahradu, na které bude radost relaxovat. Základem každé zahrady samozřejmě jsou stromy, keře a květiny. Nesmíme zapomenout, ale ani na uměle vytvořené skalky či chodníčky, které teprve zahradě dodávají to správné kouzlo. Pokud jste ještě nikdy dlažbu na zahradu nevybírali, poradíme vám, jak zvolit tu správnou.

Cesta na zahradě má spojovat jednotlivé části zahrady a přitom si má zachovat estetickou funkci. Správně vytvořené chodníčky skvěle dotvoří celou zahradu. Jednou z možností je například netvořit celou cestičku, ale pouze „šlapáky“ v trávníku. Jedná se o nepravidelné kusy přírodního kamene, o dostatečné velikosti pro lidskou nohu rozmístěné cca 50 – 60 cm od sebe.

Velmi důležitou roli pak hraje materiál, který si k výstavbě cestičky vyberete. Nejoblíbenějším materiálem je samozřejmě dlažba, ale zvolit můžete i písek, štěrk či dokonce asfalt. Důležité je nenarušit stávající ráz zahrady.

Betonová dlažba je velmi zajímavá

Velmi často používaný je například beton – na však samotný, ale v podobě moderní dlažby. Hlavní výhodou, kterou betonová dlažba nabízí je její dlouhá životnost a minimální nutnost údržby. Navíc díky relativně velkému množství odstínů dlažby je ideální volbou pro každého.

Nebojte se kombinovat

Při navrhování zahrady se nemusíte držet pouze jednoho materiálu. Venkovní dlažba zaručeně patří například pod venkovní posezení. Zbytek však může bez problémů tvořit například cestičky z písku či mulčovací kůry.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.