Nový router TP-Linku disponuje výkonnými anténami

TP-Link přichází na trh s dvoupásmovým gigabitovým routerem Archer C59, který disponuje mimo jiné třemi výkonnými anténami pro efektivní pokrytí domácnosti signálem.

Novinka dokáže přenášet data kombinovanou rychlostí až 1 350 Mbit/s, z toho 450 Mbit/s ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz a zbytek v pásmu 5 GHz. Takové rychlosti je dosaženo díky podpoře bezdrátového Wi-Fi standardu 802.11ac. Samozřejmostí je však kompatibilita se standardy staršími (802.11a/b/g/n).

K dispozici je také možnost tvorby dvou oddělených sítí, z nichž každá může fungovat v jiném pásmu. Pro méně náročné úlohy, jako je surfování na webu nebo čtení e-mailů, je vhodné pásmo 2,4 GHz, pro aplikace vyžadující vyšší přenosové rychlosti se hodí pásmo 5 GHz.

Pokud jde o konektivitu, zde zařízení nabízí poměrně standardní výbavu – čtveřici ethernetových portů RJ45 a port USB 2.0, k němuž je možné zapojit síťovou tiskárnu, externí disk nebo jiné zařízení. V případě disku lze k připojenému úložišti přistupovat i na dálku skrze FTP.

V portfoliu TP-Linku je již standardem možnost ovládání pomocí mobilní aplikace (kromě standardního webového rozhraní). Aplikaci Tether si je možné stáhnout pro zařízení na platformách Android a iOS.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.