Potřebujete finance na projekt? Zkuste využít Penězdroj

Původní česká firma Fundhall spouští nový crowdfundingový portál Penězdroj, první kombinovaný portál svého druhu na českém trhu.

Crowdfunding, tedy davové financování, funguje ve světě již nějakou dobu. K nejznámějším světovým projektům tohoto druhu, na nichž se globálně protočí nejvíce peněz, jsou Kickstarter nebo Indiegogo. Na český web ale nyní vstupuje projekt, který ve svém zaměření přináší i něco navíc.

Portál Penězdroj.cz je totiž vůbec prvním kombinovaným crowdfundingovým portálem, alespoň pokud jde o náš trh. Znamená to jednoduše to, že kromě standardních přístupů typu dar (donation) nebo odměna (reward) přináší i podílové financování (equity), s jehož pomocí můžete zainvestovat do rozjíždějících se firem nebo projektů a následně, poté, co firma či projekt uspěje, těžit zisk ze svého podílu.

K ostrému startu Penězdroje dojde již 27. října a v rámci jednoho z vůbec prvních financovaných projektů získáte možnost koupě desetiprocentního podílu ve Fundhallu za 500 tisíc korun. Minimální investice (čili hodnota jednoho podílového listu) bude 2 500 korun.

Fundhall se však do budoucna nehodlá spokojit jen s českým trhem. Pravděpodobně v roce 2017 tak bude expandovat do jiných zemí EU, především v regionu střední Evropy, kde chce namísto Penězdroje využívat svůj mezinárodně akceptovatelnější název.

Kromě samotného financování nabízejí tvůrci Penězdroje ještě specializované poradenství i možnost pomoci při vedení kampaně nebo tvorby prezentace pro investory. Exkluzivitu si chce Penězdroj zajistit i pečlivým výběrem podporovaných projektů, nebude tedy automaticky zveřejňovat každý projekt, který mu přistane na stole, ale chce se zaměřit především na kvalitu.

Zdroj: TZ Penězdroj

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.