Viasat Explore ukáže, jak na to jdou mistři řezbáři

Na kanálu Viasat Explore bude možné sledovat dokumentární seriál Mistři řezbáři, který ukáže, jak se z kusu dřeva vytváří umělecký předmět.

Štáb seriálu tentokrát navštívil jednu z nejznámějších řezbářských dílen v Kanadě, jejíž zaměstnanci občas musejí zvládnout opravdu zvláštní a netypické zakázky. Kromě masivních napodobenin starožitného nábytku tak pod dohledem tvůrců seriálu vyrábějí obří zdobený totem, pochodeň pro kanadské zimní hry nebo sochu orla, pumy či medvědí tváře.

Pro tým řezbářů není problém poradit si s masivním středověkým hodovním stolem pro amerického senátora nebo přírodní lavičkou pro významného klienta.

Základem party mistrů řezbářů je šestice Pete, Mark, Ryan, Ken, Paul a Bryan. Ti všichni se musejí umět zručně ohánět sekerou i motorovou pilou tak, aby uspokojili každý požadavek svých klientů. K úspěšné realizaci projektu musejí znát každý detail předmětu, který vyřezávají, a vyladit k dokonalosti každou maličkost.

Dokumentární seriál Mistři řezbáři poběží na kanálu Viasat Explore vždy v pátek mezi 30. říjnem a 11. prosincem, a to od deváté hodiny večerní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.