Fifty Shades of Grey

Fifty Shades of Grey,  trilogie která pře pár lety zahýbala klidnými vodami a na kterou se po letech v knihovnách dělaly pořadníky, brzy zaplaví filmové sály v USA a Evropě. Autorka knihy si pohrála s ostrou hranou sexuálního podvědomí. Vystavila na světlo něco, co se v mnoha lidech odehrává, ale nemají odvahu to přiznat sami sobě, natož svému protějšku. Mnozí se točí v představách o tom, co by jim po letech vlažného sexu trochu rozproudilo, krev v žilách. Z pera autorky by pohled na nevšední zážitky mohly vyznít jako nová kratochvíle bohatého a znuděného muže v podobě Christiana Greye, ale spisovatelka mu jeho zálibu vnukla jako důsledek jeho nevydařeného dětství, čímž jej postavila do zcela jiného světla.

Na straně druhé stojí krásná, mladá a inteligentní žena, která ale vůbec není typickou submisivní ženou, za kterou ji Christian zpočátku má. Přesto i ona nachází v jeho nekonvenčních sexuálních zálibách maximální smyslnost a vášeň.  To utvrdilo miliony žen, že i ony by si rády něco podobného vyzkoušely a zjistily, zda prožijí to samé, jako Anastázie. Pro mnohé pak zůstává otázkou, co je vlastně normální, anebo co je možné vpustit do svého sexuálního života bez výčitek a pocitu studu nad vlastními představami.

Velmi dobrý komentář uvádí článek v online magazínu Fashion Wave, kde autorka poukazuje na studii, kterou provedli filmaři. V širokém průzkum napříč USA a Evropou sebrali anonymní formuláře, aby se dozvěděli, co je v mezích normy a co je již příliš. Cílem bylo zjistit, kam až mohou zajít při filmových scénách, aby se jejich diváci cítili příjemně vzrušení a přesto komfortně v prostředí promítacího sálu. Průzkum ukázal, že cílová skupina žen ve věku 25 – 45 let je mnohem odvážnější, než doufali. Navíc 70% žen se přiznalo k tomu, že by si s Anastázií alespoň na jeden den rády vyměnily roli.

Bezpochyby by se ale tvůrci nedozvěděli to, co potřebovali, kdyby dotazníky nebyly anonymní. Přesto všechno ale prodeje knihy mluví jasně. Každý kdo dokáže přečíst 1400 stran o temné duši Christiana Greye a vědomě koupí všechny tři díly Fifty Shades of Grey, je bezpochyby poháněn skrytou touhu odkrýt poznání něčeho nového a vzrušujícího.  Další informace o připravovaném filmu a jeho premiéře můžete číst na Fashion Wave.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.