Jak vybrat vhodnou lyžařskou bundu?

Podzim brzy skončí a my se tak můžeme těšit na brzký začátek zimní lyžařské sezóny a období dovolených na horách. Na horskou dovolenou však potřebujeme kvalitnější výbavu než na dovolenou u moře. Stylové plavky by měla vystřídat kvalitní a stylová lyžařská bunda. Jak ale vybrat tu správnou?

Při výběru letního úboru nám stačí jedno jediné kritérium, a to slušivost a styl. Plavky nebo letní šaty by nám měly hlavně slušet, vše ostatní je v podstatě vedlejší. Ale lyžařská bunda by nám měla nejen slušet, ale hlavně by měla být vysoce funkční.

Kritéria výběru lyžařské bundy

Lyžařská bunda, stejně jako zbytek lyžařského oblečení, by měla být prodyšná a voděodolná. Kvalitní výbavu samozřejmě netvoří jen lyžařská bunda, ale také lyžařské kalhoty, fleecové mikiny, funkční spodní prádlo a také termo ponožky. Žádný lyžař by neměl zapomenout na rukavice a hlavně lyžařskou helmu. Zásadou lyžaře by mělo být více vrstvené oblečení, ať je při pocení co svlékat.

Lyžařská bunda pro dospělé

Pánská a dámská lyžařská bunda by měla mít hlavně správnou velikost. Dejte pozor, aby vám bunda nebyla příliš těsná. Dámská lyžařská bunda by měla dát dostatek prostoru pro pohyb potřebný při lyžování. Hlavně dámy by totiž neměly zapomínat, že prostor jim dá příjemnější prožitek ze sportu, a měly by zapomenout na přitažlivost upnutého oblečení.

Dětská lyžařská bunda

A jak by měla vypadat správná dětská lyžařská bunda? Dětská lyžařská bunda by měla být vybírána na základě velkých nároků. Dětská bunda by jako každá lyžařská bunda měla být voděodolná a prodyšná. Dále by měla transportovat vlhkost z první a druhé vrstvy do vnějších vrstev. A hlavně by měla být zateplená a měla by udržovat dítě v neustálém teple. U dítěte je dobré vybírat i podle oděruvzdornosti bundy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.