Na plotovkách na výrobu dřevěných plotů se vyplatí nešetřit

Plot kolem domu, zahrady či celého pozemku je investicí nejen do pěkného vzhledu Vaší nemovitosti, ale také do její ochrany – pomocí plotu jasně vymezujete hranice pozemku. Plot se zpravidla staví s předpokladem, že bude plnit svůj účel až pár desítek let, proto je potřeba promyslet několik aspektů.

Dřevěné ploty jsou levné a praktické

Máte možnost si vybrat většinou mezi kamennými, cihlovými, betonovými a dřevěnými ploty. Dřevěné ploty se liší od zbývajících svou cenou – jsou mnohem levnější. Oproti nim sice mají nižší životnost, tu však můžete až několikanásobně prodloužit vhodným a kvalitním dřevem, způsobem opracování, nátěrem a pravidelnou údržbou plotu. Dřevěný plot má například oproti betonovému své nezaměnitelné kouzlo. Zútulní celý pozemek, neukrojí z hranice pozemku tolik místa a lze jej snadno udržovat, v případě potřeby i demontovat a vyměnit.

Kvalitní plotovky na dřevěné ploty od Truhlárny Chyňava

Doporučujeme se při výběru plotovek obrátit na zkušené truhlářské firmy, které s jejich výrobou mají zkušenosti a nabídnou Vám vhodné unifikované rozměry a profily, se kterými můžete dobře pracovat. Jedna z těchto firem se jmenuje Truhlárna Chyňava a sídlí blízko měst Beroun a Kladno, v jejíž náplni zastává výroba a prodej kvalitních dřevěných plotovek pevné místo. Dodává klientům jak surový opracovaný materiál (pro šikovné domácí kutily, kteří si jsou schopni dřevo přizpůsobit a celý plot postavit), tak nabízí zakázkovou výrobu plotů. Ta sestává z přípravy přesných rozměrů na míru, požadovaných povrchových úprav a přizpůsobení tvarů plotovek. Například se jedná o tvorbu rádiusů na vrcholech plotů, zkosení pod úhlem čtyřicet pět stupňů a podobně. Palubky Chyňava Vám poradí také s vhodnými vodorovnými dílci, buď ze dřeva, nebo mohou být z kovu, s vhodným uchycením do země nebo celou zakázku na výrobu plotu realizuje firma sama. Všechny plotovky od této firmy pochází pouze z jakostního smrkového dřeva, případně z modřínového v dražších variantách.

Údržba dřevěných plotů

Po zhotovení plotu je třeba provést základový nátěr barvou na dřevo a poté až několik druhých vrstev, aby bylo dřevo chráněno. V případě lakování platí to samé. Ploty by se měly pravidelně natírat jednou za několik let, v případě nutnosti i zbavit původní laku/nátěru, provést mírné ohoblování smirkem a nanést nové vrstvy barev. Tímto postupem můžete mnohonásobně zvýšit životnost plotu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.