REMOVU S1: chytrý stabilizátor pro GoPro

Korejská firma essel-t uvádí voděodolný bezdrátový stabilizátor REMOVU S1, určený pro akční kamery značky GoPro.

Řešení, které na českém trhu distribuuje firma elem6, je výsledkem projektu na crowdfundingovém portálu Indiegoho, který od drobných investorů z řad veřejnosti získal téměř půl milionu amerických dolarů (konkrétně 487 199 USD).

Stabilizátor je postaven na principu tzv. Kardanova závěsu (gimbal) a již přešel do sériové výroby, což znamená, že je globálně k dispozici pro zákazníky, a to i v České republice a na Slovensku.

Díky jedinečné konstrukci je stabilizátor REMOVU S1 možné využívat s jakýmkoliv úchytem a držákem kompatibilním s kamerami GoPro. Stabilizátor je tak možné připevnit na helmu, na kole nebo třeba na snowboardu. Součástí je i odnímatelná rukojeť a joystick, který je taktéž možné zcela odejmout a ovládat tak zařízení dálkově s využitím technologie Bluetooth.

V těle přístroje jsou umístěny tři pokročilé motory a citlivé snímače pro dokonalou stabilizaci i při otřesech. Motory jsou umístěny v hliníkovém pouzdře, které je samozřejmě voděodolné. Proti povětrnostním vlivům jsou odolné taktéž rukojeť, ovládací tlačítka a OLED displej.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.