Jak se využívá 3D skenování

3D skenování postav a objektů je nejen moderní, ale přímo nadčasová metoda, která nachází v praxi rozmanité možnosti pro své využití. Zdravotnictví, průmysl, vývoj počítačových her, architektura i mnohé další obory právě 3D skenerů využívají, aby vše znázornily tak, jak je to zapotřebí. 3D skenování jistě nadchne i mnohé z vás. Ukážeme vám totiž, jak ho využít k vlastním potřebám.

Věděli jste, že se sami můžete nechat naskenovat – vymodelovat a poté nechat svou podobiznu vytisknout v 3D provedení? Pokud ne, určitě vám doporučujeme navštívit webové stránky www.3D-sken.cz, které se právě na 3D skenování blíže zaměřují a na kterých se dozvíte, jak je něco takového vůbec možné.

Ať už využijete 3D skenování postav nebo objektů, uvidíte, jak snadné je přenést něco skutečného do 3D znázornění. Bohužel ale, vybavení na tyto pokusy je zatím příliš drahé. Za kvalitní 3D skener zaplatíte třeba i 100 tisíc korun a 3D tiskárna vás může vyjít i na polovinu. Pokud nemáte dostatečné finanční prostředky, ještě nemusíte zoufat – stačí navštívit specializované 3D centrum, kde vám naskenují a vytisknout to, co budete potřebovat. Ani to však není zadarmo.

Příspěvek byl publikován v rubrice Portály se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.