Kanál Viasat History uvede Vikingy

Na kanálu Viasat History budou mít diváci možnost zhlédnout dokumentární seriál Vikingové, který mapuje historii legendárních válečníků středověké Evropy.

Historie Vikingů rozebíraná v dokumentu je nebývale podrobná. S využitím objevených důkazů smazává některé mýty, které se o těchto bojovnících mezi veřejnost rozšířily, a zároveň přináší nová fakta, z nichž mnohá jsou poměrně překvapivá. Důkazy hledá na archeologických nalezištích ve všech koutech Evropy, kromě Skandinávie a Islandu třeba v Rusku, Polsku, Velké Británii, Francie, Estonska a dokonce i Turecka.

Štáb za účelem odkrytí tajemství těchto obyvatel Severu sleduje také práci forenzních laboratoří, ale také „klasických“ archeologů, kteří kopou v bývalých vikinských vesnicích či na hřbitovech a odhalují také lodi plné ostatků válečníků.

Mezi zažité mýty, které seriál vyvrací, patří třeba rohy na přilbách vikinských bojovníků, které si nejspíše domysleli romantičtí malíři 19. století. Nová fakta pak ukazují Vikingy ne jako nelítostné svalnaté blonďaté bojovníky, ale spíše jako čistotné usazené zemědělce, kteří se koupou v horkých pramenech, lyžují pro zábavu a berou si na svou dobu relativně emancipované ženy.

Dokumentární seriál Vikingové bude kanál Viasat History vysílat každé úterý mezi 2. a 30. červnem vždy od 21:00.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.