Počátky života budou poodhaleny na Viasat Nature

Na kanálu Viasat Nature budou mít diváci možnost zhlédnout dokumentární seriál První život, jehož natáčecí štáb hledá po celém světě známky počátků života.

Pořadem provází populární moderátor a nadšený přírodovědec Sir David Attenborough, který dokumentární vzdělávací pořady tvoří již přes padesát let. Tentokrát hledá důkazy prvního života na Zemi ve formě fosilií, které jezdí zkoumat do různých koutů světa. Attenborough se svým štábem navštívili v rámci natáčení seriálu například Kanadu, Maroko nebo Austrálii. Všude na těchto místech zkoumá zkameněliny dokládající život na Zemi před stovkami milionů let.

Jako příklad na informace bohatého regionu uvádějí autoři pohoří Ediacara Hills v jižní Austrálii, kde byly nalezeny fosilie živočichů patřících do skupiny Dickinsonia, Kimberella či Spriggina či živočich zvaný Funisia, který byl prvním vědecky popsaným živočichem rozmnožujícím se pohlavní cestou.

Dokumentární seriál První život je plný počítačových animací a vizuálních efektů, které rekonstruují život a „oživují“ organismy nejstarších dějin Země tak, jak si je představují paleontologové a tvůrci seriálu.

Na kanálu Viasat Nature mohou diváci seriál sledovat mezi 26. květnem a 9. červnem 2015 od osmé hodiny večerní.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.