TukuTuku: Syndrom prázdného hnízda jako nejlepší pracovní vizitka

Online magazín

Lifestyle blog Tukutuku

Lifestylový online magazín TukuTuku přinesl poutavý článek o syndromu prázdného hnízda, stavu, o kterém veřejnost příliš nemluví.

Syndrom prázdného hnízda je terminus technikus označující muže i ženy, kteří prožívají smutek po odchodu dětí z domu. Ptáčata vylétnou z hnízda a to zeje prázdnotou, která na rodiče padá. Mnoho rodičů tuto situaci neumí řešit a uzavírá se před světem.

Prvotním příznakem tohoto syndromu je, že máte náhlé přebytky energie, které nemáte komu dát a kde vyventilovat. Proto se muži a ženy v tomto životním stádiu zpravidla vrhají po hlavě téměř do všeho. U mužů se syndrom může negativně projevit jako nechvalně známé ,,nabrání druhého dechu” po boku mladší milenky. S nově nabytou životní jistotou se pak vrhají do zakládání nové rodiny. U žen může vést špatně zvládnutý syndrom k alkoholismu, sebelítosti, jízlivosti a pocitu ,,že mi ujel vlak”.

Dobře zvládnutý syndrom prázdného hnízda znamená, že novou životní energii přesměrujete do něčeho konstruktivního, v čem se budete konečně realizovat. Je to vynikající čas na osobní rozvoj – rekvalifikační kurzy či pouštění se do věcí, které jste do teď odkládali. Teď na ně totiž máte energii i čas. Je to doba, kdy jste a chcete být plně k dispozici tomu, v čem se můžete realizovat a kam posunout svůj životní styl.

Syndrom prázdného hnízda by tedy měl být jedním z faktorů, které by měli personalisté při přijímacích pohovorech sledovat. Protože pokud takové osobě dokáží nabídnout práci, která bude výzvou a zároveň naplněním, získají tak nejoddanějšího a nejschopnějšího pracovníka, kterému nemůže konkurovat student s diplomem, ani léty prověřený pracovník. Jejich zkušenosti a nadhled jsou nedocenitelné a s jejich novým životním elánem zvládnou všechno. Hledáte nového zaměstnance? Zkuste si vybrat někoho se syndromem prázdného hnízda.

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Vzdělání se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.