Ideální dětská kytara

Dítě hrající na nástroj si rozvíjí myšlení a má předpoklady být mnohem úspěšnější než jeho vrstevníci, kteří na nic nehrají. Proč právě kvalitní dětská kytara je ideálním nástrojem pro rozvoj vašich dětí a kde je nejlepší ji koupit?

Rozvíjejte myšlení dětí

Hraní na hudební nástroj vyžaduje pravidelnost a systematičnost, jakou u jiných činností dětí (zejména u těch spojených s počítačem) těžko najdeme. Je potřeba se učit nové věci – noty, písničky, prstoklad na struny – a postupně se učit nové a složitější skladby. Možnost zabrnkat si melodii nebo zahrát pár akordů je něco, co se nedá ničím jiným nahradit a navíc výrazně pomáhá rozvoji logického a matematického myšlení.

Kolektivně i sólově

Kytara má tu výhodu, že není vyloženě odkázaná na to, aby hrála ve skupině více nástrojů (jako je tomu u většiny dechových nástrojů), ale na druhou stranu výborně zapadne do prakticky jakékoliv kapely. U klasické akustické kytary je pak ta výhoda, že nevyžaduje žádné další příslušenství a není nepřiměřeně hlučná – zatímco když dítě cvičí na klavír nebo na flétnu, ví o tom ještě sousedi přes ulici, u kytary toto riziko nehrozí.

Dobře vybraná kytara vydrží

Při výběru kytary bychom se neměli dívat jen na cenu, ale vzhledem k tomu, že dítě s ní bude trávit čas po několik let, měli bychom si zodpovědět tyto otázky:

  • má správnou velikost, bude se dítěti dobře vydržet a přitom z ní dítě hned nevyroste?
  • má kytara dostatečně dobrý zvuk?
  • je vyrobena z kvalitního dřeva, nebo jen ze slepené překližky?

Pro podrobnější rozbor této problematiky a na rady kolem výběru optimální kytary pro děti doporučujeme se podívat na web DetskaKytara.cz zaměřený právě na to, jak vybrat ideální nástroj a na co si dát pozor.

Příspěvek byl publikován v rubrice eshopy, Vzdělání se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.