Poutací řetězy

Jak jistě víte, tak na Šumavě teď řadí eko aktivisti, kteří se snaží vlastním tělem chránit stromy, před vykácením. Jenomže se jim to jako samozřejmě nedaří, protože s těmi jejich veganskými těli toho moc neuchrání. Takovej zdatnej dřevorubec, co celý den maká s motorovu pilou, pak příjde domů, naláduje se kilem masa a vypije dostatek vytamínu Bé v tekuté formě, prostě vezme do každé ruky jednoho a odnese je přímo do náruče, už ne tak namakané statné policie ČR. Prostě ti ekoaktivisti nemaj proti nim žádnou šanci. Takže na to musejí jít chytře.

Před pár dny zkusili použít nějaké zaručeně přírodní řetězy a připoutat se ke stromům prolezlým kůrovcem. Samozřejmě policie si někde půjčila štípačky a jednoduše je vyštípala. Však to znáte pomáhat a chránit. Stačilo by, aby trochu zafoukalo a ty stromy by stejně spadli. Takže jim vlastně zachránili život. Teda pokud by jako foukalo.

Teď to zkoušejí s nějakýma trubkama, sítěma a kdo ví čím ještě. Nechápu proč si prostě nekoupí poutací řetězy. Tyto řetězy vytvořili v laboratořích GreenPiece ty nejlepší zelené mozky. Jedná se o slitinu Duralu (AlZnMg) s tvrdostí 7K, která je odolná nejen proti přeštípnutí, ale měla by být schopná odolat snaze přeříznutí. Tyto řetězy se nedají běžně koupit, musíte být členem organizace GreenPieace a platit roční příspěvky po dobu alespoň pěti let, pak máte nárok si je zakoupit na základě klubové zelené karty.Ke každému poutacímu řetězu navíc dostanete reklamní tričko.

Neznačkové poutací řetězy se dají koupit i na tržnicích, ale už nejsou tak pevné. Takže pozor na to. Ty se dají přeštípnout i nůžkami na nehty a navíc k nim není reklamní tričko.

 

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.