Na trhu je nový 16portový přepínač od TP-Linku

Společnost TP-Link přichází na český trh s novinkou v podobě přepínače TL-SL2218, jenž je vybaven 16 fast ethernetovými a dvěma gigabitovými porty a navíc dvěma SFP sloty.

Zařízení je vhodné zejména pro malé a střední podniky, což podtrhuje fakt, že ty na něj od výrobce standardně získají prodlouženou pětiletou záruku.

TP-Link TL-SL2218 bere v úvahu, že moderní počítačové sítě mají několikeré využití včetně přenosu videa či hlasu. Takové aplikace jsou však poměrně náročné na rychlost a nízkou dobu odezvy sítě, což vyžaduje tvorbu priorit pro přenos. To zajišťují pokročilé funkce řízení provozu (tzv. QoS) ve čtyř síťových vrstvách. Prioritu lze nastavit podle různých kritérií včetně standardu 802.1p.

Novinka funguje na druhé síťové vrstvě a nabízí různé funkce, například podporu virtuálních sítí (VLAN), kterých lze současně provozovat až 512. K dalším funkcím patří izolace portů, port mirroring či agregace linek. Model TL-SL2218 podporuje také protokoly STP, RSTP a MSTP.

K dalším možnostem patří diagnostika kabelů, ochrana před neautorizovaným přístupem či bezpečnostní funkce port security či storm control. Správci sítě se navíc dočkají poměrně příjemného prostředí pro práci.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.