Centrální vysávání nejen pro alergiky

Oblíbenost domácností si stále více získává centrální vysávání, které vám zajistí mnohem efektivnější a zároveň snadnější uklízení. Při použití centrálního vysavače se vám totiž oproti vysavači klasickému podaří zbavit i těch nejmenších částeček prachu.


A jak vůbec celý systém centrálního vysavače vypadá? Sací jednotka bývá většinou separována od obytné části domu nebo bytu, takže například v garáži, dílně nebo technické místnosti. Na tento motor centrálního vysavače je připojeno potrubí, které je rozvedeno po celém domě, a na konci tohoto potrubí jsou umístěny zásuvky. Ty je potřeba v obytné části rozmístit tak, aby bylo možné vysát veškerá místa v domě. Do těchto zásuvek se pak zastrčí sací hadice dlouhá osm až deset metrů. Existují dva způsoby, jak dát sací trubici do provozu – buď stačí hadici zastrčit do zásuvky, nebo je potřeba stlačit spínač. Mimo běžných vysavačových zásuvek si můžete nechat zabudovat štěrbinové zásuvky, které jsou umístěny u podlahy v nábytku, a je možné do nich vmést prach koštětem. Existuje velká řada nástavců, které je možné pořídit k sací trubici, mezi ty patří například vodní separátor, abyste mohli odsávat vodu.
Jak probíhá montáž centrálního vysavače? Nejjednodušší cesta je pořídit si a nechat si zabudovat centrální vysavač během hrubé stavby domu, kdy se potrubí jednoduše skryje do podlahy. Pokud se rozhodnete centrální vysávání začít používat u staršího domu, potrubí vysavače se ukládá například do falešných rohů.
Centrální vysávání vám z úklidu udělá příjemnější a hlavně mnohem pohodlnější a efektivnější činnost. Centrální vysavač vám totiž usnadní práci, jelikož dokáže napoprvé odstranit veškerý prach a nečistoty, které budou odvedeny do sběrné nádoby mimo obytnou část domu. Další výhodou centrálních vysavačů oproti vysavačům klasickým je, že přenášíte pouze sací trubici a ne celý vysavač. Centrální vysavače mají také mnohem vyšší výkon motoru a jsou mnohem tišší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.