Je libo ostrov Gran Canaria a Kanárské ostrovy?

Zatoužili jste po nevšední dovolené a nevíte, kam se vydat? Co takhle třeba zkusit Kanárské ostrovy, konkrétně pak jejich třetí největší ostrov Gran Canaria, který je vůbec nejvíce navštěvovaným ostrovem, a to právem.

Proč právě Gran Canaria?

Proč právě Kanárské ostrovy a Grand Canaria? Tak už jen kvůli tamním klimatickým podmínkám. Na Gran Canarii je prakticky po celý rok slunečno a jako turisté oceníte také příjemné teploty, a to přes den i v noci. Během hlavní sezony, která trvá od července do konce září, zde běžně stoupají denní teploty na krásných 30 stupňů Celsia, což potěší každého teplomilného člověka.

Roque Nublo

Zdaleka to ale není jen počasí na Kanárských ostrovech, které by vás mělo nalákat. Přímo ostrov Gran Canaria , který se rozkládá na ploše více než 1500km2, skýtá velké možnosti pro cestovatele a vyznavače kulturních památek a přírodních zajímavostí. Ze všech uvedu třeba ohromnou skálu Roque Nublo, která se pne až do výšky 1800 metrů nad mořem. Je z ní přímo úchvatný výhled na vzdálené okolí. Při pěkném počasí lze dokonce zahlédnout i ostrov Tenerife.

Další zajímavosti ostrova Gran Canaria

Pro výletníky je pak zajímavým místem také malé městečko na severozápadě ostrova Gran Canaria, které nese název Agaete, respektive nedaleký přístav, kde se můžete skvěle najíst v některé z tamních vynikajících restaurací.
Milovníci přírody zas ocení hustou síť jeskyní. Komplex nese název Cenobio De Valeron, najdete jej v severní části Gran Canarie. Celkem jde o komplex více než pěti set (!) jeskyní.
Abyste se na Gran Canaria a další ostrovy Kanárských ostrovů dostali co nejlevněji, doporučuji sledovat nabídky na last minute Kanárské ostrovy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Cestování. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.