Dvě sady powerline adaptérů nabízí TP-Link

Dvě nové startovací sady adaptérů pro přenos dat rozvody elektrické energie nabízí ve svém portfoliu výrobce síťových zařízení TP-Link.

Jde o sady TL-PA8010P (AV1200) a TL-PA7020P (AV1000), které lze pomocí běžných ethernetových portů propojit s modemem (routerem) na jedné straně, respektive koncovými zařízeními na straně druhé.

Adaptéry v první sadě dosahují maximální přenosové rychlosti 1 200 Mbit/s, ale na druhou stranu disponují jen jedním ethernetovým portem RJ45. Druhá sada pak obsahuje adaptéry se dvěma porty a maximální rychlostí 1 000 Mbit/s.

Oba typy adaptérů zároveň disponují průchozí elektrickou zásuvkou, do které můžete zapojit libovolné elektrické zařízení (do 16 A). Kromě toho pro ně má TP-Link patentovánu technologii snižující spotřebu až o 85 procent v klidovém režimu. Přenos datového signálu pak probíhá po elektrických kabelech na vzdálenost až 300 metrů.

Nastavení adaptérů v síti je velmi jednoduché – jeden kus sady stačí zapojit do elektrické zásuvky poblíž modemu a propojit s modemem ethernetovým kabelem, druhý pak vložíte do zásuvky na místě, kde se nachází koncové zařízení, a opět kabelem provést propojení. Po stisknutí tlačítka pro párování bude navázáno šifrované spojení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.