Novinka od TP-Link bezdrátově připojí i zařízení bez Wi-Fi

Společnost TP-Link představila novinku v podobě univerzálního bezdrátového adaptéru TL-WA890EA.

Ten je vybaven celkem čtyřmi ethernetovými porty, jež jsou určeny pro bezdrátové připojení jakéhokoliv zařízení, jež sice taktéž disponuje ethernetovým portem, ale už ne bezdrátovou funkcí.

Adaptér je schopen propojit taková zařízení, mezi něž mohou patřit třeba chytré televize, herní konzole nebo síťové přehrávače, s domácí sítí pomocí technologie Wi-Fi. Kompatibilní je jakékoliv zařízení, které je vybaveno RJ-45 konektorem.

TP-Link TL-WA890EA podporuje frekvenční pásma 2,4 i 5 GHz, přičemž v každém z těchto pásem dosahuje díky kompatibilitě se standardem 802.11n teoretické přenosové rychlosti 300 Mbit/s. Celkově tak v obou pásmech přenáší data z a do připojených zařízení maximální rychlostí 600 Mbit/s. Tato rychlost stačí i pro náročnější síťové aplikace, jako je streamování HD videa nebo hraní online her, případně pro multitasking.

Pokud váš domácí směrovač podporuje technologii WPS (a většina dnešních směrovačů WPS umí), pak pro spárování routeru s adaptérem stačí stisnout příslušná tlačítka na obou zařízeních. Spojení mezi nimi je zabezpečeno pomocí WPA-PSK nebo WPA-PSK2.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.