Jak si vybrat longboard?

Chystáte se vybrat si longboard anebo ho kupujete jako dárek a chcete zjistit, jak správně vybrat jednotlivé součástky, kterou značku zvolit a jaký typ prkna vlastně koupit?

Výběr longboardu není jen tak, pokud se rozhodnete vybírat mezi dražšími výrobky, je určitě vhodné si vybrat vhodný typ, protože cena je zde opravdu vysoká a není tak nejlepší koupit si prkno na downhill, když bydlíte ve městě nebo někde v rovinaté oblasti.

Výběr podle ceny

Většina z těch, kteří kupují longboardy aniž by s nimi byli více obeznámeni, se rozhodují hlavně podle ceny. Nejlevnější longboardy ale rozhodně nejsou ty nejlepší a právě v tomto oboru to platí obzvlášť.

Pokud chcete desku, která je opravdu určená a testovaná pro specifický styl jízdy, bude dražší než nejlevnější longboardy. Jestliže si chcete koupit nějaké prkno, ale nevíte, jak si správně vybrat longboard, čtěte tenhle návod.

Na co se dívat

Tvar desky určuje, k jakým účelům je longboard určen. Pokud je deska snížená, může být vhodnější spíše na downhill, kratší pintaily jsou pak vhodné zase víc do města nebo na carving po stezce.

To, jaké jsou trucky má na vlastnosti také velmi velký vliv. Jednu roli hraje šířka trucků – čím širší, tím pomalejší otočky, ale stabilenější při sjezdu na kopci. Další vliv má pak také to, zda jde vertical nebo reverse kingpin.

Dražší a novější longboardy mají většinou reverse kingpin, který je vhodnější pro carving i downhill.

Nezapomeňme také na kolečka – zde je několik parametrů, které můžete sledovat. Jednak jde o tvrdost koleček, která se určuje označením číslem a písmenem. Většinou se tvrdost pohybuje kolem 80A.

Poté sledujte velikost koleček – větší kolečka jsou vhodnější na delší sjezdy, do města jsou pomalé. Šířka koleček pak určuje plochu, která se dotýká země a podle ní můžete také určit vhodnost pro jednotlivé disciplíny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.