WPC terasy

WPC terasy jsou novým trendem ve výběru materiálů pro dřevěné terasy. Objevil se přibližně před 15 lety v Kanadě a od té doby se WPC terasy díky svým vlastnostem rychle šíří do celého světa a roste na oblíbenosti.

Materiál WPC teras

Zkratka WPC znamená Wood-plastic composite, tedy dřevo-plastový kompozit. Jak už název napovídá, jedná se o kombinaci dřeva a plastu. Tedy spíše jemných dřevěných pilin a polymeru jako pojivo. Díky této kombinaci si zanechává dřevěný vzhled, ale netrpí na běžné problémy dřeva. Poměr dřeva a plastu se u jednotlivých výrobců a produktů liší, ale obecně se poměr dřeva pohybuje mezi 50-70%. Čím větší obsah dřeva, tím více vynikne dřevěný základ materiálu a vzhled je více jako dřevo. Toto pravidlo ale nemusí platit vždy. Záleží na výrobci a kvalitně výrobku. Vyšší obsah plastu automaticky neznamená lepší funkční vlastnosti.

Výhody a nevýhody WPC terasy

Mezi nesporné výhody patří stálost a odolnost proti škůdcům. WPC totiž nepodléhá tolik vlivům prostředí, na slunci se tolik nemění barva a na dešti se materiál tolik nekazí. Podle údajů výrobců se vzhled a funkční vlastnosti nemusí výrazně změnit ani za 25 let. Stejně tak odolnost proti plísni a dřevokaznému hmyzu je vysoká. Dřevo je upravené a plast jim moc nechutná. U dutých profilů je navíc příjemná i váha a cena. Musí být ale spádované, aby se v nich nedržela voda.

Jako nevýhoda se dá považovat to, že na přímém slunci se materiál celkem nepříjemně nahřeje a nedá se po něm narozdíl od dřeva chodit naboso.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.