Satelitní přijímače zajistí kvalitní příjem ve vysokém rozlišení

V poslední době se světem televizní techniky stále hovoří o pojmech jako HDTV či 3D. Vysílání ve vysokém rozlišení je poměrně stará technologie, která byla představena před několika lety.

Díky dokončující se digitalizaci se na televizních obrazovkách můžete s logem HD setkávat stále více. Průkopníkem vysílání ve vysokém rozlišení jsou jednoznačně satelitní společnosti. Ty si digitalizací a zvyšováním kvality svého vysílání prošly dříve než pozemní stanice. To je však standardní jev, satelity jsou v nasazování nových technologií mnohem pružnější, než tuzemské televizní stanice.
Satelitní přijímače dnes již nenabízejí pouze výběr z několika možností, nastavení a kanálů. Ještě před několika lety bylo za standardní rozlišení považováno klasické SD – nízké rozlišení. Dnes již v nabídce kamenných a elektronických obchodů naleznete většinou přístroje umožnující příjem vysokého HD, HDTV rozlišení. HDTV satelitní přijímače již tedy nejsou jen ve vlastnictví technologických nadšenců.
Dnes tyto přístroje v prodejnosti naprosto překonávají ty standardní. To způsobilo snížení ceny technologicky vyspělejších modelů, které nyní můžete zakoupit výhodněji. Pro příjem ve vysokém rozlišení samozřejmě potřebujete i Full HD televizi, která dokáže zobrazovat obraz v plnohodnotném vysokém rozlišení 1920 x 1080p. Toto rozlišení je často v informačních materiálech označována jako 1080p. Ke kvalitnímu zážitku z pořadů ve vysokém rozlišení je také zakoupit HDMI kabel, který propojí váš satelitní přijímač s televizí. Vyspělejší satelitní přijímače nabízí řadu pokročilých funkcí. Oblíbené jsou zejména funkce související se záznamem pořadů a s ukládáním na vestavěný či externí pevný disk, USB flash disk,  nebo na optické médium či přehrávání multimediálního obsahu.

Příspěvek byl publikován v rubrice Elektro. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.