Dětská hřiště jsou více prospěšná, než si myslíme

Každé dítě potřebuje pohyb, být aktivní a mít prostor, kde si může s ostatními dětmi hrát. Na venkově je snadné dítě poslat ven na zahradu, kde si může hrát. Co ale ve městě? Děti ve velkých městech mají omezené možnosti her s ostatními, a pokud bydlí rodina v paneláku, je těžké malým dětem zajistit dostatek pohybu na čerstvém vzduchu. Bezpečným prostorem pro dětské aktivity by měly být dětská hřiště, kam mohou rodiče s malými dětmi zajít a neobávat se o zdraví dítěte.

Bezpečný prostor pro děti

Dětská hřiště plní tedy funkci jako bezpečný prostor, kde mohou děti aktivně trávit volný čas. Děti si zde hrají na prolézačkách, houpačkách, klouzačkách a kolotočích. Není pochyb o tom, že je pohyb zdravý a působí jako prevence obezity. Pravidelná hra na hřišti vede děti ke sportu a ke sdružování v kolektivu. Dítě je pak více aktivní a není znuděné. Aktivní a spokojené děti jsou pak méně náchylné ke sdružování do různých part, které mají na dítě negativní vliv.

Společnost Hags Praha dodává vybavení dětských hřišť, ale i na sportovní a skate hřiště, několik let.

Mají tedy zkušenosti s návrhem a tvorbou dětských hřišť tak, aby dětem co nejvíce vyhovovala a bavila je hra. V nabídce společnosti Hags je mnoho různých herních prvků, které lze na hřiště umístit. Jedná se o prolézačky, dětské skluzavky nebo houpačky.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.