Kam a jak uskladnit pneumatiky?

Většina řidičů pravidelně mění svoje pneumatiky i několikrát v roce. Nejde totiž jen o případy, kdy se mění z letních pneumatik na zimní, ale i tehdy, když mění ojeté pneu anebo kupujete nový typ pneumatik kvůli jízdním vlastnostem.

Ne vždy dochází k výměně pneumatik úplně a mnoho lidí mění gumy na kola i s disky, takže si tuhle práci mohou udělat sami ručně doma a stejně tak potom řeší i uložení pneumatik u sebe doma.

Často jsou totiž letní či staré pneumatiky ještě použitelné a je tak zbytečné je vyhazovat nebo nechávat v pneuservisu a vyplatí se je často uskladnit doma a následně prodat, anebo využít na další vozidlo.

Kam s nimi?

Pneumatiky ovšem nepatří mezi věci, které byste strčili někam do kouta, zaberou totiž značné místo a váš úložný prostor doma se může značně zmenšit.

I když má mnoho lidí v garáži nebo v dílně volný prostor, nemohou ho využít jen k uskladnění pneumatik, které tam mohou být klidně i několik měsíců.

Často se na uskladnění pneumatik využívají různé finty a metody, díky kterým ušetříte místo a zůstane vám prostor třeba ještě na umístění pracovního či odkládacího stolu na nářadí.

Regály na pneumatiky

Jednou z častých metod, kterou řidiči využívají, je uskladnění pneumatik na výšku do užších regálů. Díky tomu, že jsou regály na pneumatiky určené jen pro jejich velikost nezabírají žádné zbytečné místo navíc, jsou stabilní a využijete díky nim i prostory u stropu.

Háky na pneumatiky

Další metodou, která je mezi řidiči často využívaná je využití háků na zdi, na které pneumatiky zavěsíte. Díky zavěšení si ušetříte prostor dole, takže pod pneumatikami můžete mít klidně uložené něco dalšího.

Jakou metodu zvolit?

Předtím, než si začnete rozmýšlet, zda zvolit regály na pneumatiky, háky anebo úplně jinou metodu, je potřeba se zamyslet nad tím, zda budete skladovat vaše pneu s ráfky anebo bez ráfků.

V každém z těchto případů je totiž potřeba zvolit jinou metodu, protože pneumatiky se mohou během uskladnění /při špatně zvolené metodě/ zkroutit anebo se jim zhorší jízdní vlastnosti.

Příspěvek byl publikován v rubrice Auto-moto. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.