Viasat uvede Každodenní zázraky

Na kanálu Viasat Explore poběží v únoru dvoudílný dokument Každodenní zázraky, v němž se diváci dozví, jakým způsobem vznikají předměty, jež denně používáme.

Dokumentární cyklus uvádí známý profesor Mark Miodownik a na obrazovky Viasat Explore se dostane konkrétně 6. a 13. února.

V dnešní době běžné předměty, které často ani nevnímáme, ale bez nichž si většina západní civilizace nedokáže představit svůj život, mají často zajímavý původ i způsoby výroby. A tomuto tématu se věnuje právě dokument každodenní zázraky.

Diváci se mimo jiné dozví o tom, jak vzniklo jízdní kolo nebo jak se vyrábějí žiletky, osobní auta nebo elastické prádlo. Kromě toho pořad přiblíží také to, jakým způsobem jsou vyvíjeny a vyráběny materiály, z nichž jsou tvořeny tyto produkty.

Průvodce pořadem Mark Miodownik je profesorem londýnské univerzity UCL (University College London) i autorem řady odborných knih a hostem pořadů zaměřených na oblast vědy a techniky. Na UCL také vede Ústav pro výrobu (Institute of Making), sdružující vědecké a technické pracovníky vyvíjející produkty každodenní potřeby.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.