TP-Link má v portfoliu nový 48portový switch

Výrobce síťových zařízení TP-Link uvádí na trhu nový switch (přepínač) s názvem T1600G-52PS (TL-SG2452P).

Jde o aktivní síťový prvek určený zejména pro sektor malých a středních firem, který disponuje celkem 48 porty typu RJ45 s rychlostí 10/100/1000 Mbit/s a podporou technologie Power over Ethernet (PoE) pro přenos elektrické energie skrze ethernetové kabely (kompatibilní se standardem 802.3at/af). Takový systém dokáže napájet třeba bezpečnostní kamery nebo Wi-Fi přístupové body bez nutnosti natahování dalších kabelů. K další podporované konektivitě patří čtyři gigabitové SFP sloty.

Zařízení podporuje širokou škálu funkcí na druhé síťové vrstvě, jmenovitě třeba protokol 802.1Q pro WLAN, protokoly STP/RSTP/MSTP, izolaci a zrcadlení portů či řízení toku dat (802.3x). Údržba sítě je podpořena pokročilými funkcemi typu detekce zpětných smyček, diagnostiky kabelů nebo IMGP snoopingu pro konkrétní směrování multicastového provozu.

Jak je již u síťového vybavení od TP-Linku zvykem, nechybí funkce pro zjednodušenou správu. Nastavení lze provádět buďto skrze přehledné grafické rozhraní nebo příkazový řádek. K dalším podporovaným protokolům patří SNMP. Samozřejmostí jsou také silné možnosti zabezpečení.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.