Jak ušetřit za plyn rychle a snadno…

Již pomalu končící zima byla letos poměrně mírná, a české domácnosti tak zaplatí za vytápění o něco méně, avšak následující topná sezóna může být o to horší. Proto už teď můžete zauvažovat nad změnou dodavatele zemního plynu. Pojďme si tak společně ukázat, co přesně změna dodavatele plynu vůbec obnáší, kolik korun ušetříte a jak zvolit ten nejlevnější plyn.

Levný plyn – kvalita

Zemní plyn, který k vám přiteče potrubím, na tom bude s kvalitou stejně, ať ho máte od kohokoliv. Stále se totiž bude jednat o totožnou komoditu, kterou až k vašemu kotli či sporáku dovede tzv. distributor. Takže jak je možné, že určití dodavatelé plynu nabízejí levný plyn a jiní právě naopak? Důvodů je řada. Takovým důvodem je například schopnost dodavatelů pořídit plyn za výhodné peníze na komoditních burzách. Do výsledné ceny pak také promluví i celková efektivita dodavatelské firmy. Někde se totiž stále ještě topí ve spoustě papírů a jinde mají vše elektronické. Odlišné jsou pak také různé cenové politiky jednotlivých dodavatelů. Někteří třeba sníží cenu důležitému odběrateli, aby si ho udrželi, ale přitom musí navýšit cenu menším odběratelům. Jinde jsou ceny nastaveny rovnoměrněji, z čehož těží nejvíce domácnosti, které zpravidla tahají za ten kratší konec provazu.

Spočítejte si, kolik se změnou dodavatele ušetříte

Určitě není chytré změnit dodavatele jen na základě jeho reklamy v tisku nebo třeba v televizi. Každé takové změně dodavatele plynu by měl předcházet propočet, který napoví, zda se vám taková změna dodavatele vlastně vyplatí. Abyste nemuseli nic počítat, je tu pro vás kalkulačka plynu, která vše vypočte za vás. A kolikže můžete změnou dodavatele ušetřit? Úspory jsou odlišné podle toho, zda plyn používáte pouze k vaření či jím i topíte, ale většinou jde o tisíce ročně.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dům a zahrada se štítky , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.