Nový seriál na Viasat History mapuje rekonstrukci Kolosea

Na kanálu Viasat History bude uveden nový seriál Koloseum: Úplný příběh, který diváky seznámí s průběhem rekonstrukce nejznámější památky Říma.

Ohromná aréna vysoká 48,5 metru a s rozlohou 188 × 166 metrů, stojící již téměř dva tisíce let na dně bývalého jezera, byla v době po svém postavení využívána ke gladiátorským zápasům, hranému lovu exotických zvířat i popravám. Odhaduje se, že celkem v prostoru Kolosea přišlo o život asi jeden a půl milionu lidí.

Stavba Kolosea probíhala mezi lety 72 až 80 našeho letopočtu a bylo pro ni využito asi 20 tisíc otroků a zajatců. Iniciátorem stavby byl císař Vespasián, arénu nakonec dokončil jeho syn Titus.

Nový seriál o Koloseu mapuje především rekonstrukci této unikátní stavby, která probíhala po tři roky. Nejprve bylo třeba postavit rozsáhlé čtyřpatrové lešení, z něhož restaurátoři arénu pod tlakem umyli vodou. Následně přišla na řadu skutečná archeologická práce, která postupně odhalila různé poklady. Unikátní pořad využívá záběry z kamer umístěných na bezpilotních letounech, které sledují průběh těchto prací.

Seriál Koloseum: Úplný příběh je možné sledovat vždy v úterý 28. dubna a 5. května od 21. hodiny.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zábava a volný čas se štítky , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.