Apacer přináší 128GB flash disk AH552 s USB 3.0 – krátké

Společnost Apacer představuje USB flash disk AH552 s kapacitou 128 GB, který doplňuje řadu dosud menších řešení flash disků.

Zařízení je provedeno ve standardu USB 3.0, což znamená až desetinásobnou rychlost přenosu dat oproti klasickým USB 2.0. Rychlost čtení se u tohoto konkrétního modelu navíc vyšplhala až na 180 MB/s, zapisovat data pak mohou uživatelé rychlostí do 70 MB/s. Výrobce tato čísla demonstroval na konkrétním příkladu z praxe – uvádí, že dvouhodinové HD video přenesete mezi diskem a PC za méně než půl minuty. Ovšem větší množství menších souborů už je samozřejmě něco jiného.

Flash disk AH552 je kromě nové 128GB verze dostupný i v kapacitách od 32 GB. Flash disky celé řady jsou zpětně kompatibilní se standardem USB 2.0 a do počítače se připojuje bez jakékoliv instalace v režimu plug-and-play. Ani u starších počítačů by nemělo dojít k problémům.

Zákazníci, kteří si flash disk AH552 koupí, k němu získají komprimační software ACE Compressor pro až pětinásobné navýšení efektivní kapacity disku.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.