Acai je ideálním doplněním výživy

Přesto se už několik roků stále více objevují různé, více nebo méně kvalitní doplňky výživy, či prostředky pro zhubnutí, stále značné množství z nich nemá dokázaný účinek.

Proti tomu Acai, exotické ovoce je pro své léčivé účinky známé v zemích Latinské Ameriky po mnoho let. Domorodé indiánské skupiny užívaly léčebné účinky už po staletí a rovněž jej pojmenovali pokrmem bohů.

Tropické ovoce acai vyrůstá v tropických místech hlavně v bažinách a v místech, které bývají pravidelně zaplavovány. Na jedné palmě lze sklidit až několik tisícovek plodů, které jako nezralé mají zelenou, po po se jejich vzhled změní na tmavě purpurovou. Z bobulí se vytvářejí nápoje, dřeně, zmrzliny a setkat se acaí můžeme také v lokálních potravinách. Rozšíření po celém světě, této exotické plodině umožnil až zvýšený zájem o léčivé účinky, co ovoce acai mívá. Pro nezpochybnitelné dobré působení při redukčních dietách, zabránění zvráščování pokožky, léčení vyššího tlaku a hodně dalších civilizačních chorobách, začaly být produkty z acaí opravdu oblíbené. Je možno se tak potkat s instantními nápoji, tabletami, či dokonce se sušeným. Při nepřetržitém požívání se tělo stane zdravějším, pocit zdravotní pohody se výrazně zlepší . Když bývá užívání plodů doplněna o pravidelný pohyb, dá se říci, že opravdu opravdu prodlouží kvalitu našeho života.

Příspěvek byl publikován v rubrice Zdraví a krása. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.