Bezpečnost dítěte při jízdě na kole zaručí helmy

Dětské helmy byly vyvinuty k ochraně dětí před zraněním hlavy, které by jim mohl způsobit pád z kola či odrážedla. Tato přilba jim zároveň co nejméně vadí při výhledu, takže vůbec na hlavě nepřekáží.

Tyto helmy se rozdělují podle sportů na lyžařské helmy, na helmy určené na kolečkové brusle a skateboard a na helmy vhodné pro jízdu na kole a na odrážedle. Pokud zastáváte názor, že dětská helma není potřeba na jízdu na odrážedle, tak nezapomínejte na fakt, že tento druh dopravního prostředku umí vyvinout poměrně velkou rychlost a pád bez helmy by mohl znamenat vážná poranění hlavy.
Během výběru dětské helmy byste měli dávat pozor na několik podstatných věcí, kterými jsou například velikost přilby, technologie výroby, upevňovací systémy či větrací otvory. Co se týče správné velikost dětské helmy, bývá lepší pořídit přilbu o něco málo větší (dva až tři centimetry). Díky tomu tato přilba vydrží vašemu dítěti alespoň dva roky. Zároveň si dejte pozor, aby helma na hlavě nesklouzávala dopředu ani dozadu. Až budete dětskou přilbu vybírat, prostudujte si způsob technologie, kterým konkrétní helma byla vyrobena.

Mezi nejbezpečnější postupy výroby se řadí in-mold technologie, kdy je do skořepiny dětské helmy umístěn pěnový polystyren, díky kterému je přilba velmi pevná a měla by odolat větším nárazům. Co se týče systému upevnění, v dnešní době by se měly prodávat už jen dětské přilby s dvojitým systémem upevnění. Ten se skládá z otočného kolečka v zadní části helmy a pásku vepředu přilby. Otočným kolečkem se přizpůsobuje velikost přilby, díky páskům má helma pasovat na hlavě a nesklouzávat z ní.

Každá dětská helma by měla být opatřena větracími otvory, které zabraňují pocení hlavy a větrací otvory v přední části helmy obsahují síťku proti hmyzu. Některé helmy mají také různé bezpečnostní prvky, mezi které patří zejména reflexní prvky nebo blikačka.

Příspěvek byl publikován v rubrice Sport. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

1 komentář u Bezpečnost dítěte při jízdě na kole zaručí helmy

  1. lokoj napsal:

    Většina dětských přileb má tendenci se na dětské hlavičce kvrdlat což způsobuje jejich nestabilitu. My to řešíme kšiltovkou 🙂

Komentáře nejsou povoleny.