Ready made společnosti – rychle a levně k vlastní firmě

Pojem „ready made společnosti“ je v poslední době skloňován stále častěji. Často se ale stává, že lidé nevidí pravou výhodu ready made firmy, a říkají „no jo, však to si ale můžu založit sám“. V tomto článku se pokusíme vše uvést na pravou míru.

Hlavní výhoda předzaložených firem není jen v tom, že aby firma byla vaše, stačí zajít k notářovi a přepsat majitele ze zakládající společnosti na vás.

S.r.o. bez základního kapitálu? Jde to!

Ready made je také skvělá příležitost pro začínající podnikatele, kteří chtějí podnikat pod firmou, ale nemají základní kapitál, který činí 200 000 Kč.

Předzaložené společnosti mají tento základní kapitál již splacen v plné výši, což znamená, že ho jako začínající podnikatel nemusíte skládat. Stačí zaplatit cenu společnosti (podívejte se na ceník s.r.o. na prodej), a máte hotovu firmu se vším všudy.

 Ale když si to založím sám…

Ano, tak ušetříte zhruba pětadvacet tisíc korun. Na druhou stranu si ale přiděláte starosti, bude vás to stát čas a energii, a také samozřejmě musíte disponovat základním kapitálem.

Je na vás, abyste zvážili, co se vám vyplatí více. Pokud máte 200 000 Kč, čas a náladu na vyřizování „papírů“, založte firmu sami a ušetříte.

Pokud nedáte dohromady základní kapitál, nebo se vám nechce vše obíhat, vyřizovat a pak čekat, je ready made firma jasnou volbou.

Příspěvek byl publikován v rubrice Podnikání se štítky , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.