Apacer přichází s modulárními SSD disky pro tablety, Ultrabooky a tenké klienty

Modulární SSD disky vybavené rozhraním M.2 NGFF, které jsou určeny především pro mobilní zařízení, představuje společnost Apacer.

Výrobce tak reaguje na zprávy analytiků, kteří zvýšené mobilitě, konceptu Ultrabooků jako takovému, ale i tabletům předpovídají slibnou budoucnost. Například společnost IDC uvádí jako průměrné roční tempo růstu trhu s tablety v následujících třech letech číslo 24,5 procenta. Podle Topology Research Institute porostou prodeje Ultrabooků v letošním roce o 89 procent.

Je jasné, že trend ztenčování mobilních zařízení nelze provádět bez stále se zmenšujících pevných disků. Apacer proto přináší novou řadu modulárních SSD úložišť, které jsou vybaveny kompaktním rozhraním M.2. To se zařízením komunikuje pomocí vysokorychlostní sběrnice SATA 3, která dosahuje maximální rychlosti přenosu dat 6 Gb/s.

K dispozici jsou nově následující modely: T42 A100-M, který je dodáván v kapacitách 16 – 128 GB, přičemž rychlost čtení/ zápisu je u něj 310/140 MB/s; model T60 A110-M s kapacitami v rozmezí 32 – 256 GB a maximální rychlostí čtení/zápisu 400/160 MB/s; a T60 A200-M a T80 A201-M, které jsou speciálně určeny pro tablety a Ultrabooky a jsou postaveny na technologii Toggle DDR 2.0 NAND Flash.

Příspěvek byl publikován v rubrice Počítače se štítky , , , , , , , , . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.